16

کمربند ایمنی کار در ارتفاع, هارنس ایمنی چیست | ایمن تولز

کمربند ایمنی کار در ارتفاع و هارنس ایمنی چیست؟

 

کمربند ایمنی و هارنس ایمنی چیست؟

وقتی صحبت از کمربند ایمنی کار در ارتفاع و هارنس ایمنی می شود، عده زیادی به فکر کمربند ایمنی خودرو می افتند؛ این در حالی است که کمربند ایمنی خودرو فقط یکی از انواع کمربند هامی باشد و این تجهیزات ایمنی دارای تنوع زیادی هستند. کاربرد کمربند و هارنس ایمنی و انواع آن مربوط به مشاغل و فعالیت هایی می شود که پر خطر بوده و باید ایمنی افرادی که این مشاغل را انجام می دهند، تامین گردد.

این کمربند ها برای مشاغلی است که در ارتفاع انجام می شوند. مانند افرادی که بالای ساختمان ها، سازه های فلزی، دکل های مخابراتی و مانند این ها کار می کنند. هرکدام از انواع هارنس ایمنی هم کاربرد مخصوص به خود را دارند و هم قیمت هایشان مختلف می باشد. باید بنا بر استفاده خود و فعالیتی که مد نظر دارید، کمربند مناسبی را انتخاب نمایید.

 

هارنس ایمنی نوعی کمربند است که برای اتصال فرد در ارتفاع از آن استفاده می شود. این وسیله ایمنی در ارتفاع را تضمین نموده و در صورتی که فرد تعادل خود را از دست بدهد و یا سقوط کند، هارنس مانع افتادن فرد شده زیرا رابطی بین فرد و اتصال او به سازه است. افرادی که در مشاغل پرخطر کار می کنند و یا کارفرمایانی که اقدام به استخدام چنین افرادی می نمایند، باید ایمنی آن ها را هنگام کار تضمین نمایند. وسایل و تجهیزاتی که موجب ایمنی در کار می شود، شامل: کمربند ایمنی پاراشوتی (full body) تمام بدن، کمربند ایمنی نیم پاراشوتی (شورتی)، کمربند ایمنی سیمبانی (کمری) می شوند.

 

تجهیزات ایمنی کار در ارتفاع

 

کمربند ایمنی پاراشوتی (full body) تمام بدن:

یکی از انواع کمربند های ایمنی، کمربند های full body یا تمام بدن می باشند. این کمربند‌ها تقریبا بیشتر قسمت‌های مهم بدن از گردن تا ران پاها را مورد پوشش قرار می دهند. در بخش هایی از این کمربند، قلاب هایی وجود دارد که به آن ها، درینگ گفته می شود. این درینگ ها در پشت کتف، در قسمت های چپ و راست بدن، روی جناق سینه و شکم و در پشت کمر قرار دارند.

 

هر کدام از درینگ ها دارای کاربردی می باشند و به فرد کمک می کنند از سقوط او جلوگیری شود. کمربند پاراشوتی تمام بدن، برای افرادی که فعالیت یا شغل شان باعث می شود در هوا معلق باشند، مناسب است. مانند: صخره نوردان، کوهنوردان، ساختمان سازان و آتش نشانان. توجه داشته باشید اگر شغل پرخطری دارید و نیاز است در هوا معلق بمانید حتما از این نوع کمربند ایمنی استفاده نمایید.

 

 

کمربند ایمنی تمام بدن پاراشوتی

 

کمربند ایمنی نیم پاراشوتی (شورتی):

کمربند ایمنی کار در ارتفاع  به شکل نیم پاراشوتی مخصوص فعالیت هایی است که افراد می خواهند از قسمت جلو بدنِ خود در حالت ثابت باشند و برای مدت طولانی نیز در این حالت بمانند. این کمربند جز کمربند های ایمنی  می باشد که برای کار در ارتفاع، بسیار مناسب است. مانند فعالیت های دکل بانی. قلاب هایی روی سینه و قسمت جلو این کمربند تعبیه شده است تا فرد را در ارتفاع زیاد به شکل ثابت نگه دارد.

همچنین در قسمت کتفِ این کمربند، قلاب هایی وجود دارد برای اتصال به طناب نجات. به همین خاطر مهم ترین ویژگی  هارنس استاندارد نیم پاراشوتی را قلاب های محافظ روی کتف آن ها می دانند. از دیگر ویژگی های این کمربند، بالشتک هایی به دور کمر و دور ران ها برای راحتی مصرف کنندگان می باشد.

 

آنچه موجب تفاوت این نوع کمربند با کمربند پاراشوتی full body می شود، قسمت های احاطه شده در بدن است. کمربند full body از گردن تا ران ها را مورد احاطه قرار داده و برای موقعیت های با ریسک بسیار بالا طراحی شده است. اما کمربند نیم پاراشوتی، فعالیت هایی که ریسک کمتر دارند را شامل می شود و از قسمت سینه تا ران ها را پوشش می دهد.

 

کمربند ایمنی نیم پاراشوتی

 

کمربند ایمنی سیمبانی (کمری):

کمربند ایمنی کار در ارتفاع به شکل کمری به نام های دیگری نیز در بازار عرضه می شود؛ مانند: کمربند سیمبانی، کمربند اداره برق، کمربند ایمنی برق، کمربند داربست، کمربند تیر برق و کمربند دکل. شکل این کمربند فقط به صورت کمری است، یعنی تمام بدن را احاطه نمی کند. به همین خاطر دارای یک قلاب کوچک می باشد. این کمربند ایمنی برای اتصال فرد به تیر برق یا دکل مخابراتی استفاده می شود.

این کمربند ها کمک می کند تا کارمندان اداره برق و فعالان این حوزه به راحتی بتوانند از تیر بالا رفته، ثابت بمانند و پایین بیایند. برند های فوجی و آدلا از مهم ترین برند های مشهور در جهان هستند که به تولید و عرضه این نوع کمربند ها می پردازند. بهتر است هنگام خرید  کمربند و هارنس ایمنی  از برند های معتبر استفاده کنید تا ایمنی شما هنگام کار تامین شود.

 

کمربند ایمنی سیمبانی

فروشگاه اینترنتی ایمن تولز (Imen Tools):

کمربند و هارنس ایمنی یکی از انواع محصولاتی است که توسط فروشگاه اینترنتی ایمن تولز عرضه می شود. این فروشگاه از سال 1382 فعالیت خود در زمینه عرضه محصولات ایمنی و تجهیزات ایمنی آغاز کرده است. محصولاتی که توسط این فروشگاه به فروش می رسد، شامل: کفش، دستگاه ایمنی تنفسی، دستکش، کلاه، عینک، گوشی ایمنی و کمربند ایمنی می شود.

این تجهیزات ایمنی در پروژه ها، کارگاه ها، کارخانجات و سایر واحدهای فنی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و این حوزه ها می توانند باکیفیت ترین کمربند های ایمنی را از فروشگاه ایمن تولز خریداری نمایند. آنچه محصولات این فروشگاه را در اولویت قرار می دهد و موجب شده است مشتریان زیادی داشته باشد، طول عمر تجهیزاتی است که عرضه می کند.

 

علاوه بر کمربند های با کیفیت که توسط ایمن تولز ارائه می شود، داشتن نمایندگی های معتبر تجهیزات ایمنی از شرکت های معتبر جهان می باشد. شرکت های معتبر خارجی که فعال در حوزه تولید هارنس ایمنی و سایر تجهیزات ایمنی هستند، محصولات خود را در اختیار فروشگاه ایمن تولز قرار داده تا به دست مشتریان و مصرف کنندگان برسانند.

 

برای مشاهده تمامی کمربند های این فروشگاه روی لینک کلیک نمایید تا بتوانید اطلاعات کامل در رابطه با هارنس ایمنی ، انواع آن و قیمت شان را مشاهده کنید.