16

آشنایی کامل با تجهیزات ترافیکی, تجهیزات ترافیکی چیست | ایمن تولز

آشنایی کامل با تجهیزات ترافیکی و کاربرد آن ها 

افزایش جمعیت و استفاده روز افزون افراد از اتومبیل ها موجب شده که امروزه مشکلات رانندگی و تخلفات این حوزه به شکل قابل ملاحظه ای افزایش یابد. با توجه به این شرایط نیاز به استفاده از تجهیزات ترافیکی بیش از پیش احساس می شود.

جهت کنترل عبور و مرور خودروها و حفظ امنیت افراد، کاهش تصادفات احتمالی و آسیب ‌دیدن خودروها و همچنین سرنشینان، استفاده از تجهیزات ترافیکی ایمنی امری ضروری محسوب می شود. این تجهیزات کاربردی در کلان شهرها به بهترین شکل می توانند نقشی ایمن سازی مسیر را ایفا کنند. علائم ترافیکی و امنیتی امروزه جایگاه خاصی در حفظ آرامش و امنیت شهروندان ایجاد می ‌کنند. به همین علت شاهد رشد زیرمجموعه و کالاهای بسیاری در زمینه تجهیزات ترافیکی بوده ایم. 

 

معرفی تجهیزات ایمنی

 

معرفی تجهیزات ترافیکی

تجهیزات ترافیکی به عنوان پرکاربردترین و مهمترین محصولات در جهت حفظ امنیت و ایمنی خودروها و سرنشینان و رعایت مقررات و مدیریت ترافیک محسوب می شوند. با توجه به تنوع بسیاری که تجهیزات ترافیکی دارند جهت آشنایی و نحوه کاربرد هر کدام باید اطلاعات کافی از آن ها داشته باشید. امروزه از مهمترین تجهیزات ترافیکی می توان به کله قندی، استوانه ترافیکی، تابلوهای هشدار دهنده، نیوجرسی، راهبند، بشکه ترافیکی، آینه های ترافیکی، سرعت گیرها و... اشاره کرد. استفاده کردن از هر کدام از این تجهیزات ترافیکی در شرایط خاص می ‌تواند موجب رفع نیازهای شما جهت کنترل عبور و مرور شود.

 

کاربرد تجهیزات ترافیکی

همانگونه که می دانید در بسیاری از مکان ‌ها مانند ورودی و خروجی خیابان ها، انتها و ابتدای کوچه و معابر پیاده بزرگراه ها و جاده های اصلی می ‌توان به وفور از تجهیزات ترافیکی استفاده نمود. استفاده مناسب و بجا از این تجهیزات می‌تواند علاوه بر کاهش تصادفات، موجب جلوگیری از ایجاد ترافیک و صدمه زدن به افراد شوند.

 

اهمیت استفاده از تجهیزات ترافیکی

همانگونه که بیان کردیم به منظور کاهش تصادفات احتمالی، جلوگیری از آسیب ها و حفظ امنیت عابران پیاده از تجهیزات ترافیکی استفاده می شود. با توجه به اینکه در جاده ها و کلان شهرها کنترل ترافیک امری ضروری محسوب می شود، می ‌توان به اهمیت استفاده از این تجهیزات پی برد. علاوه بر این امروزه در زیباسازی فضای شهری در کنار حفظ امنیت، از تجهیزات ترافیکی استفاده می شود. شهروندان با توجه به این علائم می توانند شرایط موجود در مسیر را مد نظر قرار داده و با جلوگیری از حوادث در خیابان ها بتوانند ترافیک را کنترل نمایند. ما در اینجا با معرفی چند جز از این تجهیزات به شما اطلاعات کافی ارائه می دهیم.

 

اهمیت استفاده از تجهیزات ترافیکی

 

کله قندی ترافیکی

در شرایط مختلف می ‌توان از کله قندی ها جهت کنترل ترافیک استفاده نمود. با این حال مهمترین کاربرد کله قندی به عنوان راهنمای ترافیکی می‌ تواند نشان ‌دهنده خطر در مسیر شما باشد. کله قندی به عنوان یک علامت هشدار دهنده معمولاً در جاده ‌ها و مسیرهایی که شرایط ویژه دارند، به کار برده می شود. امروزه کله قندی ها در انواع مختلفی مانند کله قندی ثابت و تاشو در دسترس شما قرار دارند. استفاده از متریال مناسب در ساخت کله قندی موجب می ‌شود که از انعطاف پذیری مناسبی برخوردار باشند.

 

استوانه ترافیکی

استوانه ترافیکی نیز مانند کله قندی در شرایط مختلف و برای کنترل تردد خودروها در خیابان ها استفاده می شود. امروزه استوانه ها با جنس های مختلف و با رنگ و ابعاد گوناگون در ایمن سازی معابر استفاده می شوند. علاوه بر استفاده در مکان ‌هایی مانند پاساژ، فرودگاه، بیمارستان و مکان های پر رفت و آمد، می توان از استوانه های ترافیکی در پیاده روها نیز استفاده نمود. معمولاً برای کنترل ورود و خروج در پارکینگ نیز از استوانه ایمنی ترافیکی استفاده می شود.

 

بشکه های ترافیکی

برای اعلام هشدار به رانندگان در محدوده خاص، از تجهیزات مختلف استفاده می ‌شود. در کنار نیوجرسی ترافیکی، می ‌توان به استفاده از بشکه ترافیکی نیز اشاره نمود. بشکه های ترافیکی به گونه ای ساخته می شوند که در صورت برخورد خودرو با آن ها هیچگونه خسارت و آسیبی به خودروی مد نظر وارد نشود. مهمترین کاربرد استفاده از بشکه ترافیکی می ‌تواند به عنوان علامت استاندارد جهت جلوگیری از ورود خودروها به مکان و حفظ ایمنی کارکنان و تجهیزات باشد.

 

بشکه ترافیکی

راهبند ها

اگر بخواهید از یک جز از تجهیزات ترافیکی جهت جلوگیری از ورود و خروج به مکان های خاص استفاده نمایید می توانید انواع راهبند ها را به کار ببرید. معمولاً برای ایمنی پارکینگ و سیستم مدیریت آن، استفاده از راهبند به شکل الکتریکی گزینه ای کاربردی محسوب می شود. راهبندها با استفاده از آنتن برد بلند به خوبی می ‌توانند موجب جلوگیری از ورود و خروج به پارکینگ و سایر مکان ها شوند. استفاده از راهبند به بهترین شکل می تواند موجب کنترل تردد هوشمند در شرایط مختلف و مکان های گوناگون شود.

همچنین راهبند های دستی و فلزی که به صورت سیار مورد استفاده قرار میگیرند بسیار کاربردی بوده و جهت مسدود کردن مسیر به صورت موقت از آن استفاده میکنند.

 

نیوجرسی ترافیکی

یکی از تجهیزات ترافیکی که کاربرد مختلفی در جاده ها جهت جلوگیری از تصادفات جاده ‌ای و همچنین کنترل عبور و مرور دارد نیوجرسی خواهد بود. برای محافظت از جان عابران و کارگران در پروژه های ساختمانی و عمرانی همچنین موانع امنیتی و موانع موقتی، می توان از انواع نیوجرسی استفاده نمود. نیوجرسی ها در شکل های مختلف و با متریالی مانند سیمان و پلاستیک در دسترس شما قرار دارند. بسته به مدت زمانی که قصد استفاده از نیوجرسی را دارید قادر خواهید بود از هر کدام از آن ها استفاده نمایید. نیوجرسی بتنی در جاده سازی به عنوان نوعی حفاظ کاربرد فراوان دارد.

 

آینه های جاده‌ ای

بررسی آمار نشان می ‌دهد که درصد بسیاری از تصادفات در مکان هایی اتفاق می ‌افتد که رانندگان دید کافی در مسیرهای پر پیچ و خم ندارند. به همین علت امروزه استفاده از آینه محدب به عنوان آینه‌ های جاده ای امری ضروری و پرکاربرد محسوب می‌ شود. نصب این آینه در شرایط ترافیکی می ‌تواند به رانندگان کمک کنند تا بتوانند به بهترین شکل زوایای پنهان را مشاهده کنند. علاوه بر این در پارکینگ ها نیز جهت افزایش ایمنی و کاهش برخوردها از آینه استفاده می شود.

 

آینه محدب ترافیکی

 

سرعت گیرها

نصب سرعت گیر یا دست انداز به شکل رایج در تمام شهرها و مسیرها انجام می پذیرد. با توجه به شرایط مختلف و بسته به مکان مورد نصب، استاندارد سرعت گیرها با هم متفاوت خواهد داشت. معمولاً سرعت غیرمجاز و بی احتیاطی رانندگان می ‌تواند خطرهای بزرگی ایجاد کند. به همین علت بهترین راه حل جهت جلوگیری از این مشکلات نصب سرعت گیر خواهد بود. امروز سرعت گیرها به شکل گسترده و در انواع مختلفی مانند لاستیکی، پلاستیکی و آسفالتی مورد استفاده قرار می‌ گیرند.

 

تابلوهای ترافیکی

تابلوهای ترافیکی یا انتظامی به بهترین شکل می توانند موجب کنترل عبور و مرور و جلوگیری از خطرات احتمالی شوند. یادگیری و شناخت تابلوها به عنوان امری ضروری جهت دریافت گواهینامه محسوب می شود. با توجه به مکان های مختلف، استفاده از انواع تابلوها به عنوان تجهیزات ترافیکی، بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

 

سخن پایانی

همواره حفظ ایمنی خودروها و جان افراد مد نظر ماموران کنترل ترافیک قرار دارد. ما در مجموعه‌ی ایمن تولز با بهره مندی از انواع تجهیزات ترافیکی به شما خدمات گسترده ‌ای ارائه می دهیم.

جهت مشاهده محصولات روی لینک کلیک کنید و همچنین میتوانید جهت مشاوره با کارشناسان ما در تماس باشید.