16

لباس فرم اداری , پیراهن انتظامات ,لباس نگهبانی , شلوار اداری | ایمنی تولز

لباس اداری

در مورد پیراهن و شلوار اداری بیشتر بدانیم؛ یکی دیگر از دغدغه مدیران و مسئول و کارمند و خدمتکاران و شاغلین پوشیدن یک لباس مناسب در محل کارشان است که با محیط همخوانی داشته باشد. به عنوان مثال پیراهن و شلوار اداری با پیراهن و شلوار فرم انتظامات کاملا متفاوت است البته در بیشتر مواقع از شلوار با پارچه طرح فاستونی  استفاده می شود. پیشنهاد ما به شما این است که تا انتهای این متن همراهی مان کنید تا بیشتر با مشخصات یک پیراهن و شلوار اداری آشنا شوید.

 

پیراهن نگهبانی و انتظامات

 

خصوصیات پیراهن و شلوار فرم اداری

انواع لباس کار اداری زنانه و مردانه متفاوت است و هر کدام از این لباس ها ویژگی های خاصی دارند باید بگوییم که هر لباس کاری و اداری را نمی توان در هر شرکت و سازمانی پوشید. معمولا لباس های هر ارگانی  یک الگو مشخصی دارد بر اساس هدف آن شرکت لباس طراحی می شود. اولین لباس اداری در دنیا لباس فرم اداری ارتش بوده اما در دنیای امروزی بیشتر کسب و کار ها برای نظم دهی بیشتر از فرم های مشخصی استفاده می کنند.

به عنوان مثال در ایران مانتو فرم اداری پوششی ویژه برای بانوان است که در اکثر مشاغل و ارگان ها پوشیدن آن الزامی است. مانتو های اداری بسیار خوش دوخت و خوش فرم است و طراحی بی نظیر و چشمگیری دارد. در مورد لباس آقایان نیز می توان گفت بیشتر تمرکز بر روی پیراهن است و رایج ترین آنها پیراهن اداری، پیراهن نگهبانی، پیراهن تک جیب و پیراهن انتظامات است.

 

داشتن راحتی و ایمنی لباس کار

پیراهن و شلوار فرم اداری و پیراهن و شلوار فرم انتظامات بسیار زیبا و بی نظیر و تشکیل است و می توانند با وجود این لباس در سازمان ها و شرکت و ادارات یک فضای امنی را به وجود آورد. نکته دیگری که وجود دارد احساس راحتی در لباس است یعنی نه زیاد کوچک باشد و نه زیاد بزرگ باشد تا در آن حس ناخوشایندی پیدا نکنیم و همچنین لباسی را باید ضد تعریق و شب نما باشد چون تمامی این شرایط در محل کار بسیار واجب و مهم است. جالب است بدانید بیشتر سعی می شود  شلوار اداری و شلوار نگهبانی را بسیار راحت طراحی کنند تا فرد احساس راحتی کند برای همین بیشتر طراحان از شلوار با پارچه فاستونی فاستونی استفاده می کنند.

 

جنس پارچه پیراهن و شلوار اداری

معمولا پیراهن و شلوار اداری از پارچه و جنس های مختلف و گوناگونی تشکیل شده اند و جنس لباس وابسته به موارد بسیار زیادی مانند فصل ، آب و هوا ، راحتی ، شرایط کاری و غیره ولی اکثریت سازمان ها لباس های فرم را دو دسته در نظر میگیرند لباس های تابستانی و لباس های زمستانی که در شرایط آب و هوا بهترین گزینه و بهترین انتخاب باشد برای لباس های تابستانی از الیاف های طبیعی و نخ استفاده می شود چون بسیار خنک و همچنین بسیار راحت است.

سعی کنید لباسی را که مد نظر خود قرار میدهید ضد تعریق باشد و رنگ آن خنثی باشد.  فاستونی پارچه ایی است که برای شلوار اداری بهترین انتخاب است. جنس پارچه هایی که برای لباس انتظامات به کار میرود باید به صورتی باشد که فرد در آن احساس راحتی داشته باشد زیرا این افراد مجبور هستند ساعات زیادی با این لباس باشند. از این رو باید به نکات مهمی از جمله ضد تعریق بودن و ضد چروک بودن آنها توجه شود. البته در کنار تمامی این موارد باید لباس کاملا زیبا و آراسته باشد.

لباس فرم اداری

 

نکات بسیار مهم در مورد پیراهن و شلوار اداری

بهتر است بدانید لباس های اداری طرح و جنس های بسیار متفاوتی دارد و بهتر است قبل از خرید به تمامی این نکات  توجه نمایید. در زیر به نکات مهم در زمینه پیراهن و شلوار اداری اشاره کرده ایم:

- مدل و طراحی لباس بر اساس  طراحی استانداردهای روز دنیا

- جنس و طراحی  پارچه مورد نظر

- لباس فرم مورد نظر باید کاربردی باشد

- متفاوت بودن آن لباس فرم   نسبت به دیگر  تولیدات در مکان های  مشابه

- دقت نمودن بسیار  در انتخاب رنگها

- و اگر می خواهید که آن لباس را به یک خیاط  بدهید باید در انتخاب خیاط بسیار دقت کنید  زیرا باید تمامی مدرک ها و تجربه بسیار بالا و استعداد شایسته داشته باشد تا بتواند لباس مورد نظرتان را به خوبی در آورد و بتواند الگو ها را متناسب با سلیقه و خواسته شما بکشد و سایز را هم به خوبی ببرد.

 

مزایا استفاده  نمودن از پیراهن و شلوار اداری

در زیر به مزایای پیراهن و شلوار اداری اشاره کرده ایم:

بالا رفتن وفاداری در میان  کارمندان ادارات  و تأثیر بر  روی تمامی  مشترکین و مراجع کنندگان  دو مزیت اصلی است. با توجه به این دلایل در حوزه ی پیراهن شلوار فرم انتظامات یک رنگ و ست بودن لباس ها بسیار مهم است.   در برخی از مغازه ها نیز به این موضوع توجه می شود زیرا باعث جذب شدن مشتری و در نتیجه خرید بیشتر می شود اما یک لباس فرم نامناسب باعث فراری شدن دانش آموزان می شود.

تمایز میان تمامی کارکنان و کارمندان با کمک لباس فرم و  پوشش یکی دیگر از مزیت های بسیار مهم این است که می توان کارمندان را به راحتی تشخیص داد و دچار سر در گمی نشد و همچنین مراجعان هم بهتر و خوب تر شخص مورد نظر را می شناسند.

ایجاد نظم و آراستگی کامل در آن شرکت و مجموعه مزیت دیگر است. در تمامی کار ها نظم و آراستگی حکم اول را دارد و و داشتن نظم کار را محبوب می کند همچنین در شرکت ها که باعث شفاف و تمیز شدن آن مجموعه می شود و در ادامه برای مراجعه کنندگان هم بسیار خوب است و باعث ایجاد نکته های مثبت ی در ذهن او است.

پیراهن و شلوار اداری باید استاندارد و راحت باشد تا انجام امور های کاری به راحتی امکان پذیر باشد  به عنوان مثال لباس کارگران در ساختمان سازی بسیار راحت و استاندارد است تا بتوانند با راحتی کار کنند و لباس غیر استاندارد جزو یکی از دغدغه های آن ها نشود.  و همچنین اگر کسی مدیر است و کارش در پشت میز است مسلما با لباس کارگر تفاوت های بسیار دارد و باید لباس کارگران راحت تر باشد و لباس مدیران نسبت به کارگران رسمی تر باشد.

 

پیراهن فرم اداری

 

 

جهت مشهاده بیشتر محصولات روی لینک کلیک کنید.